Футболісти «Spilna Sprava» блискуче зіграли у півфіналі Кубка IT-ліги

У півфіналі Кубка IT-ліги наших футболісти зустрілися з командою «20minut.ua». У голосуванні на сайті itliga.com.ua вболівальники віддали перевагу «Спільній Справі», і вона виправдала їхні сподівання (53% проти 47% голосів за «20 хвилин»).

Як пише сайт 20minut.ua, гра йшла майже в одні ворота. Червоно-білі в першому таймі забили два гола. Відзначилися Віталій Гуліватенко і воротар Сергій Овчинников. У другому таймі команда Романа Богдана акуратно захищалася і двічі вразила порожні ворота (знову Овчинников і Олександр Тарасюк). Рамку порожньою залишав кіпер чорних Микола Дем’янчук, який намагався допомогти своїм партнерам.

Капітан команди Spilna Sprava Роман Богдан:

- Прекрасний матч, прекрасний результат. Думка команди: це був один з кращих наших матчів в плані командної взаємодії. Ми дивилися останню гру «20 хвилин» проти «Циклума» і оцінили хорошу комбінаційну командну гру цієї команди в атаці. Тому і вирішили зіграти в непритаманній нам манері - від захисту, ловити суперника на контратаках і виході воротаря з воріт. Ще одним важливим завданням було абстрагуватися від емоцій матчу, який був перед нами («Playtika» - «ZoomSupport») і не фолити. Команда впоралася з усіма завданнями на 100%. Героєм матчу вважаю Сергія Овчинникова, який, крім своєї відмінною і основної роботи в рамці, забив два дуже важливі голи.

Капітан команди 20minut.ua Олег Горобець:

- Воротар Микола Дем’янчук регулярно виходив вперед, через що ми пропустили два голи у порожні ворота. При рахунку 0: 2 ще можна було боротися, а при 0: 4 - вже все, кінець. Дем’янчук любить з воротарської позиції йти вперед, але зараз ця ставка не зіграла. Дії кіпера тільки внесли додатковий безлад в нашу гру, хоча він був і без цього. Перший тайм був взагалі приблизно рівним. Може, навіть у нас була територіальна перевага. Але десятиметрові, призначені в наші ворота  через 6-ий і 7-ий командні фоли, привели до голу в наші ворота. У нашому складі в міжсезоння лише одна зміна. Замість вибулого Вадима Павлова ми заявили Олександра Гусака.

Команда Playtika - діючий чемпіон IT ліги, лідер і без п’яти хвилин чемпіон другої ліги чемпіонату Вінниці з футзалу серед аматорів (це дасть їй можливість перейти в першу лігу). Непереможний в змаганнях айтішників колектив в півфіналі Кубка поступився зухвалої команді ZoomSupport, яка провела в лізі лише один сезон. Сталося це в серії пенальті (5: 4), після нічиєї в основний час (5: 5).

Згідно з опитуванням на сайті IT-ліги, на ZoomSupport ставили лише 37% уболівальників. Але футбол - гра непередбачувана, в цьому і її відмінність. Чорні вже на першій хвилині зусиллями свого капітана Романа Дячука вийшли вперед. Потім, майже до закінчення всього основного часу, лідирували фіолетові. Гра була жорсткою, суддя показав три гірчичника. А на 39-й хвилині, після того як ZoomSupport скоротив відставання в рахунку (5: 4), після зіткнення суперників він одночасно видалив Сергія Валевич і Ігоря Кондрацького. У час, що залишився до атак почав підключатися кіпер зумовцев Андрій Чернявський, якому і вдалося зрівняти рахунок - 5: 5. У серії пенальті Фортуна виявилася на боці команди Романа Дячука - 5: 4. На жаль, грубість і розборки продовжилися і після матчу. Організаційний комітет IT Ліги зараз приймає рішення щодо інциденту.

Капітан команди ZoomSupport Роман Дячук:

- Ми змогли перемогти сильного суперника за рахунок великого бажання і самовіддачі. Адже налаштовувалися саме на складну гру. Звичайно ж, не все виходило, але ми добилися майже неможливого. Нікого відзначити в матчі я не можу. Похвалити можна всю команду. Всі сьогодні зіграли, як один механізм. Воротар Андрій Чернявський в деяких моментах діяв невпевнено. Але він свої помилки виправив по ходу гри, в тому числі і в серії пенальті. Конфлікт, який виник в матчі, коментувати не буду. Якщо що, ми приносимо вибачення зі свого боку.

Капітан команди «Playtika» Олександр Ковганко:

- Сьогодні не було нашого основного гравця Івана Фіщука, який є кращим захисником на турнірі. Але у нас і без нього сильний склад, який повинен був сьогодні перемагати. Не можна сказати, що у нас щось не вийшло. Адже ми майже всю гру вели в рахунку. Але обопільне вилучення за рахунку 5: 4 на нашу користь зіграло свою роль. Команди вже грали «3 на 3», суперники почали підключати до атак воротаря, а ми не були до цього готові. Опонентам вдалося зрівняти рахунок на останніх секундах. Ми сьогодні не програли, а зіграли внічию, поступившись лише в серії пенальті (не забили два з них, причому не зміг провести м’яч наш воротар). Такого матчу в плані напруження і жорсткості в історії IT Ліги ще не було. Бійок на футбольному полі бути не повинно. Ніякого задоволення від такого футзалу не відчуваєш. Можливо, судді втратили контроль над тим, що відбувається на майданчику. Зрозуміло, що команди були заведені, але до такого допускати не можна.